Mała kuchnia. Proste rozwiązania na trudne wnętrza.

- Wnętrza

Kuchnia w bloku może czasem dać nieźle popalić. W końcu jak mądrze ją rozplanować i zmieścić wszystkie niezbędne elementy – plus ewentualne kwiaty lub ozdoby – i przy tym… nie zwariować? Dziś podsuniemy wam kilka podpowiedzi, które być może pomogą wam w tym małym – dużym kłopocie. Do dzieła!

Meble mają znaczenie

Mała kuchnia. Proste rozwiązania na trudne wnętrza.
Przede wszystkim – szafki. Wykorzystajmy maksymalnie otaczającą nas przestrzeń i wybierzmy meble sięgające samego sufitu, dzięki czemu zyskamy miejsce niezbędne do przechowywania produktów spożywczych czy sprzętów AGD. Obawiasz się, że żadna z propozycji sklepów meblarskich nie podoła Twojemu wnętrzu? Bez obaw! W takiej sytuacji warto zwrócić się do pracowni mebli, która zajmuje się tworzeniem szafek na wymiar. Wiele osób obawia się zawyżonej ceny, jednak nie jest to powód do zmartwień– meble wykonane w specjalnej pracowni wyróżniają się wysokiej jakości materiałem oraz takim układem, który będzie dla Ciebie jak najbardziej optymalny. A to przecież w umeblowaniu najważniejsze!

Porządek od A do Z

Mała kuchnia. Proste rozwiązania na trudne wnętrza.
Mała kuchnia to dobry pretekst do generalnych porządków. Sprawdź, które sprzęty są Ci absolutnie niezbędne, a z których korzystasz okazjonalnie – i zastąp je np. 2w1, czyli urządzeniami łączącymi w sobie kilka funkcji naraz.

Wieszak Twoim sojusznikiem

Zazwyczaj kojarzą się z nieeleganckimi haczykami, które nijak nie pasują do wnętrza. W Best For Home znajdziesz jednak modele, które raz na zawsze odmienią Twoje zdanie o tym dodatku – i sprawią, że zapragniesz powiesić wieszaki także w reszcie pomieszczeń w Twoim domu.

Odpowiednia tonacja

Mała kuchnia. Proste rozwiązania na trudne wnętrza.
Kolor to nasz sojusznik w walce o przejrzystą i otwartą kuchnię. I choć w żaden magiczny sposób nie wyczaruje nam nowego miejsca, to na pewno pomoże wyeksponować zalety pomieszczenia, a jednocześnie ukryć to, na co niekoniecznie chcemy zwracać uwagę. Nasz typ? Delikatne szarości lub nowy, ale absolutnie oryginalny – szarozielony. Ta wariacja doskonale pasuje do jasnych dodatków, więc jeśli szukasz tonacji komponującej się z białymi meblami, to ten trop powinien Cię zainteresować.

Pomoc architekta wnętrz

Boisz się, że aranżacja małej kuchni Cię przerośnie? To dobry moment, aby zapytać o radę specjalistę takiego jak architekt wnętrz, który pomoże nam odpowiednio zaaranżować przestrzeń. Inwestycja w pomoc eksperta to tak naprawdę długoterminowa lokata – odpowiednio przemyślany wystrój pozostanie bowiem z nami na lata, szczególnie, jeśli będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb.