Boho w aranżacji wnętrz

- Wnętrza

Jest taki styl, w którym króluje swoboda, oryginalność i zamiłowanie do naturalności. Styl boho, bo to on jest dziś naszym głównym bohaterem, to doskonały sposób na zaaranżowanie i niewielkiego mieszkania, i sporych, domowych przestrzeni. Dziś podsuniemy wam kilka wskazówek, jak wykorzystać go w swoim wnętrzu. Startujemy!

Oryginale meble

Boho w aranżacji wnętrz
Twoje mieszkanie jest urządzone w minimalistycznym stylu, a może poszedłeś w retro lub aranżacje loftowe? Spokojnie! Takiemu wnętrzu można bardzo szybko nadać boho ducha, a to wszystko za pomocą odpowiednich mebli. Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się tu… hamak lub podwieszany fotel, który doskonale zastąpi nam tradycyjny wypoczynek. Równie dobrze sprawdzi się kilka kolorowych i niezwykle wygodnych puf, praktycznie stworzonych do tego, aby się w nich zatopić i posłuchać swoich ulubionych płyt.
A co z resztą mebli? Te nie muszą być ani z jednego kompletu, ani nawet w konkretnym stylu. Na pewno sprawdzi się drewno oraz stylizowane elementy np. z lat 60, ale równie dobrze pasować będzie bardziej nowoczesne wzornictwo – wystarczy tylko, że zadbamy o odpowiednie dodatki.

Boho barwy

Boho w aranżacji wnętrz
Może być jasno albo wręcz przeciwnie, z całą feerią barw. Najważniejsze jednak, aby pamiętać o umiarze, bo styl boho uwielbia wzory i etniczne akcenty, a te najlepiej prezentują się na jednolitym tle. Nasz propozycja? Omawiana w jednym z artykułów mocna musztarda lub uniwersalna w każdym wnętrzu szarość!

Dodatki a styl boho

Boho w aranżacji wnętrz
Frędzle, kwiaty, luźniejsze kroje – z tym kojarzy się boho w ubiorze. Styl dzieci kwiatów we wnętrzach charakteryzuje się podobną lekkością i mnogością dodatków, które tworzą przy tym oryginalną i spójną kompozycję. Chcesz wprowadzić do swojego mieszkania odrobinę tego luzu, ale nie wiesz jak? To proste! Przede wszystkim, postaw na naturalne materiały, które możesz przemycić np. pod postacią narzuty z frędzlami lub ręcznie plecionych dywanów na podłogę. Nie zaszkodzi też postawić na odrobinę koloru, szczególnie pod postacią poduszek o różnych kształtach i wymiarach, które możemy porozrzucać – to na łóżko, to na podłodze. W takim wnętrzu sprawdzą się również kosze z trawy morskiej, lampiony, dodatki z wikliny oraz duże kwiaty w naturalnych, ceramicznych donicach.

Wieszaki dekoracyjne w stylu boho

Planujesz urządzić swoje mieszkanie właśnie z takim hippisowkim twistem i zastanawiasz się, jaki wieszak dobrać? Do takich wnętrz najlepiej będą pasowały modele z anglojęzycznymi i polskimi hasłami, które ujmują ponadczasowym designem. Co więcej, są dostępne w wielu kolorach i wymiarach – dzięki czemu możemy mieć pewność, że znajdziemy model idealny do naszego wnętrza.