Jej wysokość sypialnia

- Wnętrza

Jest takie miejsce w każdym domu, gdzie zrzucamy z siebie troski codziennego dnia i oddajemy się błogiemu wypoczynkowi. To sypialnia – czasem niewielka i problematyczna w aranżacji, a niekiedy przestronna i pełna możliwości. Dziś zastanowimy się, co powinno się w niej znaleźć, aby z jednej strony spełniała swoje funkcje użytkowe, a z drugiej była idealnym miejscem do odpłynięcia w objęcia Morfeusza.

Łóżko – mebel nr 1

Jej wysokość sypialnia - Best For Home
Co znajduje się na pierwszym miejscu w sypialni? Oczywiście łóżko! Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujemy, to warto zwrócić uwagę na szczególny element – czyli wezgłowie. To duże pole do popisu jeśli chodzi o aranżację wnętrz, co więcej, to element, który możemy zakupić gotowy lub przygotować go samodzielnie. Nasza propozycja? Wybicie niewielkiej dziury w ścianie i zapełnienie jej pólkami z drewna. Takie rozwiązanie z jednej strony wprowadzi do naszych wnętrz oryginalny akcent, z drugiej – pomoże nam się uporać z książkami czy nagromadzonymi bibelotami. Świetnie będą się tu również prezentować rośliny – tylko pamiętajmy, aby wybrać te, które lubią nienasłonecznione miejsca.

Cicha bohaterka

Jej wysokość sypialnia - Best For Home
Dla jednych to tylko mebel, dla innych – małe centrum dowodzenia wszechświatem, na którym kładziemy wszystkie ważne rzeczy. Szafka nocna w nowoczesnym wydaniu może przypominać standardowy model z dwiema szufladami, równie dobrze może też być zwykłym taborecikiem, u góry którego trzymamy biżuterię czy aktualnie czytaną książkę, a pod spodem zapas magazynów. Nas ostatnio w tej roli najbardziej ujęły szafki z czasów PRL-u. Może to być niewielki stoliczek, część większego kompletu lub typowa szafka – ważne, aby spełniała swoją rolę i odpowiadała nam rozmiarem. Osoby, które lubią mieć przy sobie łatwy dostęp do np. ubrań, zamiast standardowej szafki powinny postawić na komodę.

Mało miejsca, dużo możliwości

Jej wysokość sypialnia - Best For Home
A co, gdy w naszej sypialni nie ma miejsca na szafki nocne? W takich momentach z pomocą przychodzą nam wieszaki dekoracyjne, które ze względu na szeroki wybór rozmiarów doskonale odnajdą się w każdej luce i zakamarku. My polecamy szczególnie te mniejsze modele – są idealne zarówno do zawieszenia kluczy czy biżuterii, jak i lekkich ubrań.

Zbuduj swój nastrój

Jej wysokość sypialnia - Best For Home
Sypialnia to miejsce, gdzie odpoczywamy i przygotowujemy się do snu. Z tego powodu warto zadbać o jej odpowiednią atmosferę – np. poprzez dobranie klimatycznych dodatków. Ulubione świece, kwiaty doniczkowe, a także lampki, które możemy umieścić w dowolnym miejscu pomieszczenia – oto nasi sojusznicy w poszukiwaniu wrażenia przytulności. Jeśli zależy Ci na ciepłej i niemal „otulającej” przestrzeni, zwróć także uwagę na lampy wolnostojące. Te na trzech nogach, z jasnym kloszem lub wręcz przeciwnie – znalezione gdzieś na strychu i pamiętające jeszcze poprzednią epokę – świetnie sprawdzą się w kojącej, sennej roli.