Jak tanio upiększyć mieszkanie? 6 trików

- Wnętrza

Często odwiedzają Cię goście? Musisz wiedzieć, że pierwsze wrażenie, jakie wywoła Twoje mieszkanie, jest kluczowe i jeśli będzie pozytywne — sprawi, że goście będą czuć się u Ciebie swobodniej. Jeśli chcesz upiększyć swoje mieszkanie, a jednocześnie nie ponosić zbyt dużych kosztów — to koniecznie poznaj 6 naszych niezawodnych sposobów.
Czytaj dalej

6 pomysłów, jak optycznie powiększyć pokój

- Wnętrza

Wybór nieruchomości szczególnie w dużych miastach diametralnie jest coraz mniejszy. Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na zamieszkanie w małych mieszkaniach bądź kawalerkach. Jednak możesz wtedy skorzystać z naszych porad, aby dowiedzieć się, jak optycznie powiększyć pokoje.
Czytaj dalej

Jak udekorować małe mieszkanie na święta?

- Wnętrza

Masz niewielką przestrzeń do świątecznych dekoracji? Nie musisz ograniczać się jedynie do choinki i kilku tradycyjnych ozdób, bo Twoje mieszkanie również może wyglądać zjawiskowo w tym wyjątkowym okresie. Zobacz, jakie inspiracje przygotowaliśmy dla Ciebie i sprawdź, jak udekorować małe mieszkanie na święta. Dzięki temu nie stracisz cennej przestrzeni, a zyskasz bożonarodzeniowy klimat.
Czytaj dalej

6 sekretów stylu art déco

- Wnętrza

Styl art déco jest uosobieniem nowoczesnej elegancji. Na przestrzeni lat doczekał się wielu modyfikacji, ale i tak nie stracił swoich najważniejszych walorów — geometrii, klasycznego szyku i praktyczności. Poznaj 6 cech, według których z łatwością zaprojektujesz swój dom w stylu art déco.
Czytaj dalej

ERGONOMIA W KUCHNI. POZNAJ ZASADY

- Wnętrza

JAKA POWINNA BYĆ DŁUGOŚĆ BLATÓW?

Aby przyrządzanie posiłków nie były utrudnione, warto dostosować do psychofizycznych możliwości człowieka.
Główny blat roboczy powinien mieć min. 70 cm
Blat przy kuchence min. 40 cm
Blat przy lodówce na odstawienie zakupów min. 40 cm
Szerokość blatu między lodówką a zlewozmywakiem min. 40 cm
Blat pomiędzy zlewozmywakiem i płyta grzewczą min. 80 cm
Czytaj dalej

SHABBY CHIC. Z pewnością znasz ten styl wnętrzarski!

- Wnętrza

Shabby Chic [czyt. szabi szik] oznacza po prostu „sfatygowany szyk”. Styl ten wygląda na wysłużony, przechodzony, znoszony, nienowy, ale jest przy tym paradoksalnie szykowny. To styl “z duszą”, w którym przedmioty są celowo postarzane. Efekt? Piorunujący! Całość prezentuje się czarująco i romantycznie, bez zbędnego nadęcia. Można odpoczywać do woli w takim wnętrzu.
Czytaj dalej

JAK ROZPOZNAĆ SŁYNNE “LUDWIKI”?

- Wnętrza

W minionych wiekach, kiedy podziały klasowe były dużo bardziej wyraźne, znajomość sztuki należała do obowiązkowych manier w towarzystwie. Pewnych rzeczy nie wypadało nie wiedzieć. I bynajmniej nie był to przejaw snobizmu.

Jeśli dobrnąłeś do tego miejsca, czytaj dalej. Za chwilę nauczysz się odróżniać poszczególne „ludwiki” z XVII i XVIII wieku. Voilà!
Czytaj dalej

WSZYSTKO, CO MUSI WIEDZIEĆ PERFEKCYJNA PANI DOMU O PROJEKTOWANIU KUCHNI!

- Wnętrza

Aranżujesz wymarzoną kuchnię według własnego projektu? Bez pomocy architekta? Koniecznie zadaj sobie poniższe pytania, a na pewno nie popełnisz błędu!
Przede wszystkim dostosuj funkcjonalność wnętrza do własnych potrzeb i stylu życia. Nie bój się fantazjować! Najpierw wypisz to, co lubisz, co Ci się naprawdę podoba, a potem racjonalizuj. Metoda brainstormingu („burzy mózgów”) sprawdza się także przy urządzaniu wnętrz. Trzymamy za Ciebie kciuki!
Czytaj dalej