JAK ROZPOZNAĆ SŁYNNE “LUDWIKI”?

- Wnętrza

W minionych wiekach, kiedy podziały klasowe były dużo bardziej wyraźne, znajomość sztuki należała do obowiązkowych manier w towarzystwie. Pewnych rzeczy nie wypadało nie wiedzieć. I bynajmniej nie był to przejaw snobizmu.

Jeśli dobrnąłeś do tego miejsca, czytaj dalej. Za chwilę nauczysz się odróżniać poszczególne „ludwiki” z XVII i XVIII wieku. Voilà!
Czytaj dalej

WSZYSTKO, CO MUSI WIEDZIEĆ PERFEKCYJNA PANI DOMU O PROJEKTOWANIU KUCHNI!

- Wnętrza

Aranżujesz wymarzoną kuchnię według własnego projektu? Bez pomocy architekta? Koniecznie zadaj sobie poniższe pytania, a na pewno nie popełnisz błędu!
Przede wszystkim dostosuj funkcjonalność wnętrza do własnych potrzeb i stylu życia. Nie bój się fantazjować! Najpierw wypisz to, co lubisz, co Ci się naprawdę podoba, a potem racjonalizuj. Metoda brainstormingu („burzy mózgów”) sprawdza się także przy urządzaniu wnętrz. Trzymamy za Ciebie kciuki!
Czytaj dalej

ABC STYLU PROWANSALSKIEGO

- Wnętrza

Naturalne materiały, tradycyjne meble, fiolet w odcieniu lawendy i zapach ziół to znaki rozpoznawcze stylu prowansalskiego. Do tego jasno i przytulnie, a za oknem czarujące sielskie krajobrazy i niespieszny tryb życia. Zabieramy Cię dziś na południe Francji, do skąpanej w słońcu Prowansji.
Czytaj dalej

Pora na parapetówkę! Nasze top 3 prezenty z tej okazji

- Wnętrza

Ktoś z Twoich bliskich wprowadził się do nowego mieszkania, a może jeden z przyjaciół wreszcie się wybudował i teraz powoli rozpoczyna proces urządzania? Zarówno w jednej, jak i drugiej sytuacji najpewniej czeka Cię parapetówka. A że do nowego lokum nie wypada przyjść z pustymi rękami, to dziś podsuwamy wam trzy prezentowe inspiracje. Zaczynamy!
Czytaj dalej

Jak ustroić dom na Święta?

- Wnętrza

Jest taki czas w roku, kiedy nasz dom zmienia się w magiczną krainę, gdzie Mikołaj częstuje się ciastkami, a zapach pierników wypełnia każdy kąt. Boże Narodzenie to w końcu moment szczególny – i to nie tylko ze względu na rodzinną aurę. Dziś w Best for Home podsuniemy Ci kilka inspiracji na świąteczne dekoracje, dzięki którym bożonarodzeniowy czas stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy.
Czytaj dalej

Jak rozjaśnić ciemne mieszkanie czyli kilka trików, które warto znać

- Wnętrza

Podobno w sztuce i architekturze nie ma demokracji, trzeba ufać specjalistom. Z urządzaniem wnętrza jest podobnie. Ale dzięki cennym i sprawdzonym sztuczkom, pewne problemy jesteśmy w stanie rozwiązywać samodzielnie. Jednym z nich jest zbyt ciemne mieszkanie. Dziś zdradzamy, jak przejść na jasną stronę mocy w kilku, bardzo prostych krokach.
„Dla mnie ciemność jest czymś naprawdę pięknym” mawiał włoski projektant Ricardo Tisci. O ile w świecie mody cieszy się ona niesłabnącym uznaniem, o tyle z naszych domów i mieszkań próbujemy ją przepędzać. Najczęściej robimy to za pomocą sztucznego oświetlenia, co jednak nie zawsze daje pożądany efekt. Na szczęście istnieje kilka prostych i skutecznych trików, za pomocą których jesteśmy w stanie rozjaśnić ciemne i ponure mieszkanie.
Czytaj dalej

Jej wysokość sypialnia

- Wnętrza

Jest takie miejsce w każdym domu, gdzie zrzucamy z siebie troski codziennego dnia i oddajemy się błogiemu wypoczynkowi. To sypialnia – czasem niewielka i problematyczna w aranżacji, a niekiedy przestronna i pełna możliwości. Dziś zastanowimy się, co powinno się w niej znaleźć, aby z jednej strony spełniała swoje funkcje użytkowe, a z drugiej była idealnym miejscem do odpłynięcia w objęcia Morfeusza.
Czytaj dalej

Mała kuchnia. Proste rozwiązania na trudne wnętrza.

- Wnętrza

Kuchnia w bloku może czasem dać nieźle popalić. W końcu jak mądrze ją rozplanować i zmieścić wszystkie niezbędne elementy – plus ewentualne kwiaty lub ozdoby – i przy tym… nie zwariować? Dziś podsuniemy wam kilka podpowiedzi, które być może pomogą wam w tym małym – dużym kłopocie. Do dzieła!
Czytaj dalej