6 sekretów stylu art déco

- Wnętrza

Styl art déco jest uosobieniem nowoczesnej elegancji. Na przestrzeni lat doczekał się wielu modyfikacji, ale i tak nie stracił swoich najważniejszych walorów — geometrii, klasycznego szyku i praktyczności. Poznaj 6 cech, według których z łatwością zaprojektujesz swój dom w stylu art déco.
Czytaj dalej

ERGONOMIA W KUCHNI. POZNAJ ZASADY

- Wnętrza

JAKA POWINNA BYĆ DŁUGOŚĆ BLATÓW?

Aby przyrządzanie posiłków nie były utrudnione, warto dostosować do psychofizycznych możliwości człowieka.
Główny blat roboczy powinien mieć min. 70 cm
Blat przy kuchence min. 40 cm
Blat przy lodówce na odstawienie zakupów min. 40 cm
Szerokość blatu między lodówką a zlewozmywakiem min. 40 cm
Blat pomiędzy zlewozmywakiem i płyta grzewczą min. 80 cm
Czytaj dalej

SHABBY CHIC. Z pewnością znasz ten styl wnętrzarski!

- Wnętrza

Shabby Chic [czyt. szabi szik] oznacza po prostu „sfatygowany szyk”. Styl ten wygląda na wysłużony, przechodzony, znoszony, nienowy, ale jest przy tym paradoksalnie szykowny. To styl “z duszą”, w którym przedmioty są celowo postarzane. Efekt? Piorunujący! Całość prezentuje się czarująco i romantycznie, bez zbędnego nadęcia. Można odpoczywać do woli w takim wnętrzu.
Czytaj dalej

JAK ROZPOZNAĆ SŁYNNE “LUDWIKI”?

- Wnętrza

W minionych wiekach, kiedy podziały klasowe były dużo bardziej wyraźne, znajomość sztuki należała do obowiązkowych manier w towarzystwie. Pewnych rzeczy nie wypadało nie wiedzieć. I bynajmniej nie był to przejaw snobizmu.

Jeśli dobrnąłeś do tego miejsca, czytaj dalej. Za chwilę nauczysz się odróżniać poszczególne „ludwiki” z XVII i XVIII wieku. Voilà!
Czytaj dalej

WSZYSTKO, CO MUSI WIEDZIEĆ PERFEKCYJNA PANI DOMU O PROJEKTOWANIU KUCHNI!

- Wnętrza

Aranżujesz wymarzoną kuchnię według własnego projektu? Bez pomocy architekta? Koniecznie zadaj sobie poniższe pytania, a na pewno nie popełnisz błędu!
Przede wszystkim dostosuj funkcjonalność wnętrza do własnych potrzeb i stylu życia. Nie bój się fantazjować! Najpierw wypisz to, co lubisz, co Ci się naprawdę podoba, a potem racjonalizuj. Metoda brainstormingu („burzy mózgów”) sprawdza się także przy urządzaniu wnętrz. Trzymamy za Ciebie kciuki!
Czytaj dalej

ABC STYLU PROWANSALSKIEGO

- Wnętrza

Naturalne materiały, tradycyjne meble, fiolet w odcieniu lawendy i zapach ziół to znaki rozpoznawcze stylu prowansalskiego. Do tego jasno i przytulnie, a za oknem czarujące sielskie krajobrazy i niespieszny tryb życia. Zabieramy Cię dziś na południe Francji, do skąpanej w słońcu Prowansji.
Czytaj dalej

Pora na parapetówkę! Nasze top 3 prezenty z tej okazji

- Wnętrza

Ktoś z Twoich bliskich wprowadził się do nowego mieszkania, a może jeden z przyjaciół wreszcie się wybudował i teraz powoli rozpoczyna proces urządzania? Zarówno w jednej, jak i drugiej sytuacji najpewniej czeka Cię parapetówka. A że do nowego lokum nie wypada przyjść z pustymi rękami, to dziś podsuwamy wam trzy prezentowe inspiracje. Zaczynamy!
Czytaj dalej