Jak urozmaicić dziecięcy pokój?

- Wnętrza

Dziecięcy pokój to prawdziwe królestwo baśni i zabawy. Z każdego rogu wyskakuje wyimaginowany potwór, a zza szafy wygląda roześmiany miś. Urządzenie pokoju dziecięcego jest dużym wyzwaniem. Poszukujemy dodatkowego miejsca na zabawki i szukamy praktycznych rozwiązań. Wokół królują rozmaite kolory i dekoracje. Jak sprostać wyzwaniu i stworzyć prawdziwy raj dla małych poszukiwaczy skarbów i podróżników?

 

A może pokój tematyczny?

Jak urozmaicić dziecięcy pokój?
Pokój, który jest statkiem, samochodem lub zamkiem? To marzenie każdego dziecka! Nieskończona studnia zabawy i odkrywania nowych możliwości wielu użytkowych elementów. Oczywiście najlepiej powiązać tematykę pokoju z zainteresowaniami dziecka.
Pokój tematyczny wymaga wiele pracy i zaangażowania, a często równie dużo nakładu finansowego. W praktyce wiele rzeczy można stworzyć lub znaleźć samemu. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia i umiejętności manualne!

Naklejki na ścianę

Jak urozmaicić dziecięcy pokój?
Naklejki na ściany oraz meble są kolejnym fantastycznym elementem urządzenia pokoju dziecięcego. Dobrze dobrane świetnie wpasują się w motyw przewodni pokoju oraz urozmaicą każdą pustą ścianę. Na rynku dostępne są uniwersalne wzory naklejek, dla chłopców i dziewczynek. Znajdziemy również wzory kompleksowo tworzące cały baśniowy świat. Takie kolorowe dekoracje ścienne pobudzą wyobraźnię dziecka i otoczą motywami prosto z bajkowego świata. Naklejki ścienne są bardzo prostym elementem, który może wprowadzić do pokoju dziecka dużo koloru i zabawy!

Ozdobne lampki

Jak urozmaicić dziecięcy pokój?
Ozdobne lampki ścienne lub stojące to często wybierana ozdoba do pokoju dziecięcego. Większość oświetlenia łączy w sobie ciekawy design z niezbędnym elementem pokoju. Dostępne są zróżnicowane wzory i kolory lampek, począwszy od postaci z bajek, po samochody i statki kosmiczne. Ten niewielki element urozmaici pokój każdego malucha!

Naklejane literki

Jak urozmaicić dziecięcy pokój?
Dodatek do pokoju, który bawi i uczy jednocześnie? To oczywiście najlepsza z opcji. Kolorowe literki przyklejone na ścianę mogą być ciekawą dekoracją pokoju dziecięcego. Dziecko od najmłodszych lat otoczone literkami szybciej nauczy się alfabetu oraz czytania i pisania. A nawet szybciej oswoi się z literkami i zacznie układać pierwsze słowa! Z zakupionych literek zwykle można wykleić dowolne słowa, zdania, a nawet cały alfabet!

Wieszaki dziecięce

Wieszak dla dziecka
Wieszaki dziecięce są kolejną alternatywą dla urozmaicenia pokoju dziecięcego. Wieszaki mają wyjątkowe kształty i kolory. Łączą praktyczny design, z miłym dla oka wyglądem. Doskonale uzupełnią kolorowy pokój. Dzięki takim drobiazgom nawet sprzątanie pokoju może stać się świetną zabawą i wycieczką do baśniowego zamku! Wieszak w kształcie szkolnego autobusu lub lokomotywy zdecydowanie odmieni charakter pokoju i spodoba się małym wielbicielom bajek.

Wieszak dla dziecka

Każdy dziecięcy pokój jest jedyny w swoim rodzaju. Dzieją się w nim inne historie, mieszkają inne księżniczki i potwory. Jest on swego rodzaju twierdzą dla dziecka i ucieczką przed dorosłymi. Dlatego zależy nam, aby każdy pokój był wyjątkowy. Najlepiej połączyć praktyczne i niezbędne elementy, z kolorowymi drobiazgami. Ogranicza nas tylko wyobraźnia!