JAK MIEĆ NA WSZYSTKO MIEJSCE? I WSZYSTKO MIEĆ NA MIEJSCU?

- Wnętrza

Wiosenny klimat zdecydowanie czuć już w powietrzu. Słońce coraz częściej zagląda nam przez okna, a na dworze pojawiają się pierwsze kwiaty. Nabieramy nowej siły do działania!
Dlatego dziś mamy dla Was 6 pomysłów, które ułatwią Wam przetrwać domowe porządki i pozwolą utrzymać ład na dłużej.

 

ZGADNIJ KTO TO

ZGADNIJ KTO TO
Każdy z nas posiada kilka lub kilkanaście par butów…w szczególności kobiety 🙂
Dla wygody i zachowania dobrego stanu butów warto przechowywać je w pudełkach. Jednak odgadywanie jakie buty znajdują się w danym pudełku może stać się istną ruletką.
Dlatego robiąc porządki w swoich butach, warto każdy z kartonów dodatkowo opisać na kolorowej karteczce samoprzylepnej. Jeśli masz więcej wolnego, czasu możesz nakleić małe zdjęcie butów, które zdecydowanie ułatwi poszukiwania tych odpowiednich i potrzebnych w danym momencie.

ODWIECZNA ZAGADKA

ODWIECZNA ZAGADKA
Czy w Waszych domach także pojawiają się kosmici porywający skarpetki? W dodatku zawsze po jednej z pary?! 🙂 Dobrze znamy te historie i chyba nigdy nie znajdziemy ich rozwiązania, ale możemy w pewien sposób zaradzić na tę sytuację! 🙂
Aby osamotnionej sztuki nie pozbawić szans na ponowne spotkanie, warto stworzyć swoje pudełko: “CZEKAM NA CIEBIE”, gdzie pojedyncze skarpetki spokojnie zaczekają na powrót drugiej połówki 🙂

PORANNE POSZUKIWANIA

PORANNE POSZUKIWANIA
Znasz także ten nieprzyjemny dreszczyk emocji, kiedy pozostają 3 minuty do wyjścia, a Ty nadal szukasz odpowiednich skarpetek w czeluściach swojej szuflady? Potrafisz trzy razy przejrzeć całą bieliznę, a szuflada wydaje się jakby była bez dna? To bardzo dobrze znany problem, w szczególności w poniedziałkowy poranek.
Dlatego by zakończyć tą nierówną walkę możesz w prosty sposób stworzyć papierowy lub plastikowy organizer do szuflady, który z pewnością zwiększy przejrzystość. Do jego wykonania wystarczy Ci niepotrzebne kartonowe pudełko, kawałki tektury, które posłużą jako przegródki oraz klej dla ustabilizowania konstrukcji.

NIESFORNE NOŻE

NIESFORNE NOŻE
Kuchnia to także nasz poważny rywal w walce o porządek i domową organizację.
Problem mogą stanowić noże, które często trudno okiełznać. Zawsze w najmniej odpowiednim momencie potrafią zablokować szufladę. Dlatego warto zmienić ich lokalizację. Świetnym pomysłem może okazać się szybkie i łatwe stworzenie idealnego stojaka. Wystarczy do wyższego, szklanego pojemnika wsypać rośliny strączkowe np. białą i czerwoną fasolę, groch czy wykorzystać ziarna kawy. Następnie włożyć wybrane noże ostrzem w dół. Z widocznych nasion możemy kreatywnie ułożyć własną kompozycję, odpowiednią do stylu kuchni.

NIESMACZNA POMYŁKA

NIESMACZNA POMYŁKA
Czy zdarzyło Wam się kiedyś np. dodać do potrawy majeranek zamiast bazylii? To jeszcze nie największy problem, gorzej gdy pomylimy sól z cukrem 🙂
Dlatego, by ustrzec się przed pomyłkami i zapanować nad kulinarnymi eksperymentami warto skorzystać z dostępnych na rynku naklejek na słoiki. Wygodnie możemy opisać każdy ze słoików z przyprawami, co zdecydowanie skróci czas poszukiwania tej odpowiedniej.
Jeśli jednak trzymasz swoje przyprawy w papierowych opakowaniach, dla ułatwienia poszukiwań możesz wykorzystać drewniane klamerki do rozwieszania prania. Długopis czy ołówek wystarczy, by zapisać nazwę, a przy okazji uratuje Cię przed rozsypaniem przyprawy lub jej zwietrzeniem 🙂

WALKA Z GRAWITACJĄ

WALKA Z GRAWITACJĄ

Wieszak Dzień Dobry – Best For Home

Zdarza Ci się szukać w przedpokoju czapki, szalika, które jeszcze 5 minut temu leżały na komodzie? Poszukiwany skarb nie wiadomo dlaczego, najczęściej odnajduje się na podłodze. Dlatego, by ograniczyć detektywistyczne zagadki warto wzbogacić swój przedpokój w wieszak z haczykami (zapraszamy do naszego sklepu BestForHome.pl) W ofercie znajdziesz wiele wzorów i kolorów, więc bez problemu wybierzesz odpowiedni do swojego mieszkania. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za pracami ręcznymi, a także cenią precyzyjne wykonanie. Wieszak jest doskonałym pomysłem dla utrzymania porządku, a jednocześnie będzie stanowić piękny element dekoracyjny.