Jak udekorować małe mieszkanie na święta?

- Wnętrza

Masz niewielką przestrzeń do świątecznych dekoracji? Nie musisz ograniczać się jedynie do choinki i kilku tradycyjnych ozdób, bo Twoje mieszkanie również może wyglądać zjawiskowo w tym wyjątkowym okresie. Zobacz, jakie inspiracje przygotowaliśmy dla Ciebie i sprawdź, jak udekorować małe mieszkanie na święta. Dzięki temu nie stracisz cennej przestrzeni, a zyskasz bożonarodzeniowy klimat.

 

5 pomysłów, jak udekorować małe mieszkanie na święta

Potrzebujesz pomysłów, dzięki którym stworzysz wyjątkowy, świąteczny wystrój wnętrza w Twoim niewielkim mieszkaniu? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek niewymagających dużych przestrzeni, ale doskonale wpisujących się w bożonarodzeniowy nastrój. W ten sposób z łatwością uzyskasz wymarzony efekt.

Postaw na detale

Jak udekorować małe mieszkanie na święta?
Choć małe mieszkanie może wydawać Ci się pewnym ograniczeniem, to wcale tak nie musi być. Z łatwością zachowasz wrażenie przestronności, jeżeli postawisz na niewielkie świąteczne detale. Pamiętaj tylko o tym, by ograniczyć się do kilku elementów, a dzięki temu nie stracisz cennej przestrzeni.
Zwróć też uwagę na to, że małe ozdoby z łatwością dopasujesz do stylu wnętrza. Po prostu kieruj się materiałem wykonania, kształtem, kolorem itp. Do najpopularniejszy dekoracji należą m.in. szyszki ułożone w szklanym naczyniu, gałęzie owinięte lampkami, świeczniki z motywem świątecznym lub przezroczyste, a także niewielkie figurki w kształcie renifera, jelenia bądź bałwana.

Udekoruj okno

Jak udekorować małe mieszkanie na święta?
Masz naprawdę niewielkie mieszkanie, ale nie chcesz rezygnować ze świątecznych ozdób? W takim razie udekoruj okno, a dzięki temu wykorzystasz przestrzeń, która doskonale nadaje się do takich udoskonaleń. Poza tym masz naprawdę olbrzymią dowolność w wyborze elementów dekoracyjnych.
W przypadku minimalistycznych wnętrz doskonale sprawdzą się delikatne szablony np. w kształcie śnieżynek, które odwzorujesz na oknie przy pomocy sztucznego śniegu. Jeżeli nie masz ochoty na taką zabawę, to po prostu postaw na świąteczne naklejki, które dają możliwość łatwego naklejenia i ściągnięcia.
Jeżeli zależy Ci na bardzo widocznym efekcie, to zdecyduj się na bombki bądź inne ozdoby, które będą wisieć w oknie.

Ozdób elementy wyposażenia

Jak udekorować małe mieszkanie na święta?
Pamiętaj o tym, że najlepszym sposobem na dekoracje świąteczne w małym mieszkaniu jest po prostu wykorzystanie przedmiotów, które masz już w domu. Musisz tylko dodać im nieco bożonarodzeniowego charakteru przy pomocy delikatnych elementów ozdobnych. W tym przypadku dobrze sprawdzą się tekstylia. Wystarczy, że zmienisz poduszki, zasłony bądź obrus na bardziej świąteczny lub zimowy, a dzięki temu stworzysz wyjątkową bożonarodzeniową aranżację.

Choinka dla niewielkich przestrzeni

Jak udekorować małe mieszkanie na święta?
Jeżeli przestrzeń, którą masz do dyspozycji, jest na tyle mała, że nie zmieści się nawet choinka, to wykorzystaj swoją kreatywność i drzwi bądź pustą ścianę. Możesz tam obrysować kształt świątecznego drzewka. W tym celu najlepiej sprawdzi się specjalna taśma ozdobna, ponieważ z łatwością ją zdejmiesz. Poza tym możesz wybrać kolor, który pasuje do Twojego wnętrza, a do tego dodaj samoprzylepne lampki LED, żeby choinka nabrała blasku. Dzięki temu Twoje nowoczesne drzewko stanie się prawdziwym punktem centralnym pomieszczenia.

Wykorzystaj lampki świąteczne

Jak udekorować małe mieszkanie na święta?
Nie ma drugiej takiej ozdoby, która tak dobrze odda świąteczny klimat, jak lampki choinkowe. Jednak nie musisz umieszczać ich jedynie na drzewku, gdyż z powodzeniem zastąpią Ci wiele elementów dekoracyjnych. Wystarczy, że dodasz światełka nad oknem lub za firaną albo poustawiasz je na parapecie. Poza tym lampki świąteczne możesz powiesić na przedmiotach codziennego użytku, np. na wieszaku, lustrze bądź szafce.

Widzisz zatem, że nie musisz już zastanawiać się, jak udekorować małe mieszkanie na święta, bo masz naprawdę wiele możliwości. Możesz po prostu ozdobić okno, przedmioty codziennego użytku bądź dodać niewielkie detale, które podkreślą bożonarodzeniowy klimat. Jeżeli masz chęci i czas, to stworzysz coś naprawdę wyjątkowego. Zawsze wystarczy odrobina kreatywności, aby niewielka przestrzeń przestała być problemem czy ograniczeniem.

Jak udekorować małe mieszkanie na święta?