Styl loftowy — industrialny klimat we wnętrzu

- Wnętrza

Otwarta przestrzeń, minimalizm, surowość kojarzone z industrialnym klimatem, są nieodłącznymi cechami stylu wnętrzarskiego wywodzącego się z Nowego Jorku. Styl loftowy, bo o nim mowa swoje początki datuje na lata 60. XX wieku, jednak jego popularność trwa nieprzerwanie do dziś. Początkowo w industrialnym stylu aranżowano pracownie dla młodych artystów, w chwili obecnej wiele osób decyduje się na wprowadzenie loftowego klimatu do swojego wnętrza. Poniżej zdradzimy Wam, jak zaaranżować mieszkanie na wzór dawnych fabryk.

Industrialny wydźwięk aranżacji

Styl loftowy — industrialny klimat we wnętrzu
By stworzyć loftową przestrzeń, nie musimy posiadać ogromnych powierzchni, wysokich sufitów oraz równie dużych okien. Odpowiednia aranżacja, dobór mebli, dekoracji i barw wprowadzą w naszym mieszkaniu iście industrialny klimat. Biele, szarości i beże – tymi kolorami powinniśmy kierować się przy urządzaniu wnętrza. By zwrócić szczególną uwagę na surowość wystroju, strzałem w dziesiątkę będzie podłoga w barwach drewna lub wykonana z betonu. Jedną ze ścian możemy pokryć cegłą, ten surowy materiał idealnie odda loftowy styl wnętrza.

Metalowe meble i dodatki

Styl loftowy — industrialny klimat we wnętrzu
Charakterystycznym elementem mieszkania w stylu loftowym są wykonane z drewna lub metalu meble. Warto łączyć ze sobą te dwa materiały, aby podkreślić niepowtarzalny klimat wnętrza. Dużą popularnością cieszy się minimalistyczny, metalowy regał, który dzięki swojej prostocie będzie idealnym miejscem dla industrialnych doniczek z roślinami oraz dekoracji. Wspominając o ozdobach, warto wspomnieć o nieodłącznym elemencie wnętrza inspirowanego stylem loftowym, jakim są obrazy lub plakaty w ramkach. Choć styl ten uwielbia prostotę i minimalizm, nie bójmy się celować w abstrakcję, czy pełną kolorów ekspresję.

Pozornie ciężka konstrukcja

Styl loftowy — industrialny klimat we wnętrzu
Czym jeszcze powinniśmy udekorować nasze industrialne wnętrza, by podkreślić ich niezwykły klimat? Z pewnością nie można zapomnieć o oświetleniu – wystające kable, duże żarówki i niebanalna konstrukcja od razu przywodzą na myśl dawne, loftowe pracownie. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się lampy wiszące w stylu pająka. Długie nieregulowane przewody sprawdzą się idealnie także na drewnianej belce, o którą możemy część kabla zawinąć.

Przestrzeń

Sklep z wieszakami
Jak wspominaliśmy, decydując się na loftowy styl, nasze wnętrze nie musi posiadać ogromnego metrażu. Mimo to industrializm uwielbia wolną przestrzeń, dlatego też unikajmy „ucinania” powierzchni zabudowanymi szafami. Zamiast tego w naszą aranżację wkomponować możemy stylowe, metalowe wieszaki, które jeszcze bardziej podkreślą loftowy klimat. W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli tych dodatków, które wykorzystasz nie tylko w przedpokoju, ale również w salonie czy pokoju dziecięcym.

Urządzając mieszkanie, pamiętajmy, że styl loftowy nie ma tak naprawdę sztywnych reguł, a w zaaranżowanej przestrzeni to my musimy czuć się komfortowo. Oryginalne dodatki w stylu vintage lub przełamana kolorystyka również znajdą swoją bezpieczną przystań w industrialnym wnętrzu.