Top 3 trendy wnętrzarskie 2019. Co zagości w naszych domach?

- Wnętrza

Kolejne dwanaście miesięcy za nami. W 2018 roku królowały nawiązania do natury, kolor Ultra Violet i wielki wygrany ostatniego czasu, czyli marmur – w najróżniejszych wydaniach. Co zawojuje nasze serca w nadchodzącym czasie? Razem z BestForHome sprawdź trendy wnętrzarskie na 2019 rok!

Meble na miarę 2019 roku

Meble na miarę 2019 roku
2019 rok to będzie koniec dominacji bieli we wnętrzu. Zamiast zimnej aury przełamanej minimalizmem, projektanci proponują szeroko rozumianą przytulność – ale ze stylowymi akcentami. Ten trend widać szczególnie w meblach, które na powrót staną się obłe i niemal zapraszające do wygodnego wypoczynku.
Warto także zajrzeć na strych i poszukać tam zapomnianych perełek z okresu PRL lub nawet jeszcze starszych. W tym roku bowiem, podobnie jak w latach poprzednich, przywracamy starym meblom należny blask i wtapiamy je w dotychczasowy wystrój wnętrz. Pokoje niczym od linijki, w jednym kolorze i z identycznym zestawem mebli odchodzą w niepamięć – w 2019 roku oferujemy naszej aranżacji nieco niepokorności.

Boho znów w cenie

Boho znów w cenie
Skoro jesteśmy przy meblach, warto wspomnieć także dodatki – w końcu to one nadają charakter wnętrzu. W roku 2019 w dalszym ciągu królować będzie styl boho, charakteryzujący się plecionymi detalami, wykorzystaniem naturalnych materiałów, a także rzeczami z drugiej ręki. Jak więc uczynić swoje mieszkanie bardziej boho? Nic prostszego. Postaw na wiklinowe kosze i kufry, elementy wystroju wykonane ręcznie, a także stołki, półki, drabinki wykonane z drewna. Szczyptę boho można przemycić na wiele różnych sposobów, i to również do przemyślanego, zaprojektowanego od podstaw wnętrza.

Postaw na kolor Pantone

Postaw na kolor Pantone
Jak co roku Instytut Pantone ogłosił ten jeden, najważniejszy kolor, który będzie elektryzował nas przez kolejne miesiące. Co zawojuje nami w najbliższym czasie? Według Instytutu, 2019 upłynie pod znakiem barwy Living Coral – ciepłego, złotawego odcienia, idealnego do ożywienia każdego wnętrza.
Pod jakimi postaciami przemycić koral do mieszkania? Tradycyjnie, możemy postawić na dodatki w tonacji, np. wazon, plakat – najlepiej od rodzimego grafika – lub poduszki. Wyjątkowym, ale odważnym i wymagającym nieco szukania akcentem będą koralowe meble – krzesła, fotele, szafki.
W 2018 kolorem roku został Ultra Violet, doskonały i do przełamania minimalistycznych wnętrz, i do tych utrzymanych w stylu glamour. Tę tonację warto również wykorzystać w 2019, szczególnie, że wnosi do aranżacji powiew oryginalności.