Top 3 błędów w aranżacji mieszkania. Sprawdź, na co uważać!

- Wnętrza

Urządzanie swojego miejsca na Ziemi to nieraz zadanie na lata. Często bowiem zdarza się, że w kwestii aranżacji mamy w sobie mnóstwo chęci, jeszcze więcej pomysłów i… minimalne pojęcie o tym, jak to wszystko wprowadzić w życie. Dziś przyjrzymy się bliżej kilku błędom, które najczęściej popełniamy przy planowaniu wystroju. Czego unikać i na co uważać? Podopowiadają specjaliści z Best For Home!

1. Za dużo rzeczy, zbyt mało miejsca

Za dużo rzeczy, zbyt mało miejsca
Szafa Twoich marzeń okazała się zbyt mała i teraz większość rzeczy zalega na okolicznych meblach? A może wybrane półki nie mieszczą wszystkich książek? Niestety, nieodpowiednie rozplanowanie miejsca to jeden z najczęściej spotykanych w mieszkaniach błędów aranżacyjnych. W rezultacie, aby wywalczyć odrobinę przestrzeni, często inwestujemy w kolejne półki, wieszaki czy schowki – a te często nie tylko kompletnie nie pasują do aranżacji, ale i… zajmują cenne miejsce. Jak więc wybrnąć z takiej sytuacji? Jak się okazuje, wcale nie musimy rezygnować z kolejnych dodatków – muszą być one jednak przemyślane i zaprojektowane w taki sposób, aby pomagały nam dobrze zorganizować przestrzeń. Takie są m.in. wieszaki dekoracyjne z dużą ilością stabilnych haczyków. Na pierwszy rzut oka przypominają obraz, jednak wystarczy przyjrzeć się bliżej, żeby zauważyć, że to funkcjonalny wieszak – idealny do każdego pomieszczenia w domu.

2. Nietrafiona kolorystyka

Nietrafiona kolorystyka
Kolorowe ściany to świetny pomysł, o ile oczywiście zachowamy umiar. Za ostre lub zbyt ciemne barwy mogą bowiem nie tylko zniekształcić pomieszczenie i ukryć wszystkie jego zalety, ale i negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Bezpiecznym wyjściem będzie więc pewien kompromis – np. większość ścian skąpana w szarościach i jedna intensywnienie pomarańczowa.

3. Meble nie pasujące do wnętrza

Meble nie pasujące do wnętrza
Toporne komody w starym stylu to piękny dodatek. Niestety, możemy im odjąć sporo uroku, jeśli postawimy je w małym pomieszczeniu, gdzie nie tylko „przytłoczą” resztę aranżacji, ale i zajmą dużo miejsca. Mechanizm ten podobnie działa w drugą stronę, czyli w przypadku zbyt małych mebli w przestronnym i wysokim mieszkaniu. Jeśli przydarzyła Ci się właśnie ta druga sytuacja, bez obaw – zanim zamówisz kolejny zestaw mebli, wystarczy, że odpowiednio zaaranżujesz wolną przestrzeń. Może warto postawić na kolaż ze zdjęć oraz ulubionych obrazów?