Pokój nastolatka. Jak urządzić go z pomysłem?

- Wnętrza

Sypialnia nastolatka to coś więcej niż tylko zwykły pokój. To właśnie tutaj rodzą się niesamowite pomysły, powstają największe plany i zacieśniają najtrwalsze przyjaźnie. Wyjątkowe pomieszczenia wymagają także wyjątkowej oprawy. Już teraz sprawdź, jak do wnętrza Twojego nastolatka przemycić oryginalność i funkcjonalność na najwyższym poziomie.

Mały dodatek, wielki efekt

Pokój nastolatka. Jak urządzić go z pomysłem?
Pamiętaj, żeby przy wyborze dodatków do pokoju nastolatka stawiać na takie elementy, które podkreślą charakter mieszkańca, a przy okazji zaskoczą użytecznością. Meble wykonane z palet to na przykład z jednej strony świetna alternatywa dla zwykłych modeli, z drugiej ciekawe wykorzystanie szeroko dostępnych materiałów. Podobnie jak… wieszaki dekoracyjne. Takie rozwiązanie doskonale prezentuje się na każdej ścianie, a do tego staje się niezastąpionym elementem w momencie, kiedy w naszych szafkach zaczyna brakować już miejsca. No i te wzory! Jeśli nasz nastolatek lubi popkulturę, to możemy postawić na modele nawiązujące np. do znanych filmów, ciekawym wyborem będą też wieszaki z anglojęzycznymi hasłami.

Dobra organizacja na pierwszym miejscu

Pokój nastolatka. Jak urządzić go z pomysłem?
Kolejny ważny aspekt pokoju nastolatka to funkcjonalność. Nie zawsze mamy bowiem do czynienia z dużą powierzchnią, stąd nie zaszkodzi zastanowić się nad takimi rozwiązaniami, które zapewnią maksimum efektu – przy minimum miejsca. I tak zwykłe łóżko można zastąpić rozkładaną sofą lub, gdy pokój jest wysoki, miejsce wypoczynku przenieść np. na antresolę. Podobnie w przypadku biurka. Zamiast tradycyjnego, wolnostojącego modelu, warto postawić na oryginalną szafkę, która przy otwarciu zmienia się właśnie w miejsce pracy. Ciekawe, a przy tym gwarantujące oszczędność miejsca!

Kolory to podstawa

Pokój nastolatka. Jak urządzić go z pomysłem?
Ściany w pokoju nastolatka bywają manifestem. Z tego właśnie powodu zostawmy miejsce na polaroidowe zdjęcia albo ulubione plakaty, które doskonale podkreślą charakter mieszkańca. Co ciekawe, takie kreatywne mozaiki doskonale komponują się i z powierzchniami pokrytymi jednolitym kolorem, jak i np. ścianami z cegły.

Oaza nastolatka

Przy urządzeniu pokoju dla nastolatka nie można zapomnieć o najważniejszym – czyli tym, kto w pomieszczeniu będzie mieszkał. To w końcu nasza pociecha będzie tam odrabiać lekcje i relaksować się po ciężkim dniu, więc to oczywiste, że musi czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo. Pozwólmy więc naszemu nastolatkowi podjąć kluczowe decyzje odnośnie koloru czy całości wystroju. W przypadku, gdy wasze wizje dość mocno się rozmijają, podyskutujcie – może rzeczywiście pojedyncza ściana w jednym, mocnym kolorze będzie lepsza niż cały pokój skąpany w elektryzujących barwach?