Oryginalne akcenty w Twoim mieszkaniu. Top 3 pomysłów

- Wnętrza

Chciałbyś wnieść do swojego mieszkania powiew oryginalności? W Best For Home podpowiemy Ci, jak to zrobić. Oto 3 oryginalne pomysły, które z powodzeniem możesz wykorzystać w swoim wnętrzu!

1. Beton? Czemu nie!

Betonowa Ściana
Materiał, który kojarzy nam się z surowością i industrialnym klimatem, to doskonałe rozwiązanie do każdego mieszkania. Beton – bo to o nim właśnie mowa – do wnętrza najłatwiej można przemycić w postaci płytek ceramicznych podłogowych i naściennych. Takie rozwiązanie składa się wyłącznie z samych plusów. Przede wszystkim, betonowy motyw jest uniwersalny, przez co nadaje charakteru każdemu wnętrzu, od tych minimalistycznych, po klasyczne czy nowoczesne. Po drugie, płytki podłogowe imitujące beton stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych paneli, które choć sprawdzone, to pozbawione efektu „wow”.
Przy betonowej aranżacji nie musisz obawiać się także surowości – to bowiem wyjątkowo wdzięczny motyw, który świetnie współgra z innymi kolorami, stanowi także dobre tło np. dla kompozycji z obrazów.

2. Ściana niczym galeria

Ściana niczym galeria
Skoro już przy obrazach jesteśmy, to warto bliżej przyjrzeć się jeszcze jednemu pomysłowi – a mianowicie domowej galerii. Z jednej strony rysunek naszych pociech, z drugiej ulubiony obraz, a to wszystko okraszone wspólnymi zdjęciami? Choć w teorii rozwiązanie to wydaje się dość dyskusyjne, to wystarczy pooglądać kilka realizacji na żywo, a na pewno docenimy potencjał drzemiący w tym pomyśle.
Aby jednak całość prezentowała się interesująco, warto postawić na pewien klucz doboru. Mogą to być ramki w jednym stylu lub określony system wieszania, słowem – wszystko, co z pozoru niepasujących do siebie elementów stworzy jedną całość. W taką ścianę można wkomponować także inne oryginalne elementy, jak np. wieszak dekoracyjny.

3. Trochę koloru

Kolor we wnętrzu
Mieszkanie utrzymane w stonowanych szarościach i nagle… energetyczny zastrzyk w postaci żółtej ściany? Czemu nie! Jeśli nasze wnętrza toną w jednej, określonej tonacji, to dobrym pomysłem będzie przełamanie ich za pomocą mocniejszych dodatków. Nie musisz od razu zaczynać od ściany – na sam początek dobrym posunięciem będzie wybranie kilku dodatków w zdecydowanych kolorach, np. poduszek, ramek czy wolnostojący lamp. Może też skusisz się na wieszak dekoracyjny w kontrastowym kolorze?