Jak ustroić dom na Święta?

- Wnętrza

Jest taki czas w roku, kiedy nasz dom zmienia się w magiczną krainę, gdzie Mikołaj częstuje się ciastkami, a zapach pierników wypełnia każdy kąt. Boże Narodzenie to w końcu moment szczególny – i to nie tylko ze względu na rodzinną aurę. Dziś w Best for Home podsuniemy Ci kilka inspiracji na świąteczne dekoracje, dzięki którym bożonarodzeniowy czas stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Moc rękodzieła

Jak ustroić dom na Święta? - Świąteczne inspiracje
Jest coś takiego w samodzielnie wykonanych dekoracjach, co czyni je niezastąpionymi. To właśnie serce i uwaga włożone w ich wykonanie sprawiają, że nawet najmniejszy detal zyskuje wielkiego znaczenia – szczególnie, jeśli jest stworzony rękami dziecka. Ręcznie robiona choinka z mchu, kartki świąteczne autorstwa naszych szkrabów, malowane bombki… opcji na świąteczne rękodzieło jest wiele. Ze swojej strony szczególnie polecamy wieńce na drzwi, które możemy dopasować do wystroju wnętrza. Do wianka, styropianowego, słomianego bądź z gałęzi, przymocowujemy wybrane elementy- za pomocą kleju lub drucika.
Reszta to już kwestia naszej wyobraźni. Pamiętajmy jednak, że w wieńcach królują tradycyjne elementy, jak gałązki, szyszki, bombki, a nawet suszone owoce czy cynamon- dzięki czemu całość przepięknie pachnie. Nam w oko szczególnie wpadły modele minimalistyczne, gdzie przeważają naturalne elementy i jednolite kolory. Takie wieńce można zawiesić na drzwiach, ścianie lub w okolicach okna.

Małe wielkie rzeczy

Jak ustroić dom na Święta? - Świąteczne inspiracje
Nie lubisz rzucających się w oczy świątecznych dekoracji? Jeśli tak, to postaw na drobne detale, które z pozoru niewiele zmieniają – a mimo to wprowadzają do wnętrza prawdziwie świąteczną atmosferę. Złote świecie zamiast tych standardowych, suszone pomarańcze na parapecie, pościel ze śnieżnym motywem… pomysłów jest tu całkiem sporo. A może na czas Bożego Narodzenia podmienisz swój standardowy model wieszaka na taki utrzymany w świątecznej stylistyce?

Świąteczne światło

Jak ustroić dom na Święta? - Świąteczne inspiracje
Oświetlenie odgrywa wielką rolę, jeśli mówimy o budowaniu „klimatu” – i to nie tylko w okresie świątecznym. W roli dodatkowego, klimatycznego oświetlenia świetnie sprawdzają się lampki dekoracyjne, np. w kształcie niewielkich gwiazdek. Opleć nimi wolnostojącą lampę lub przymocuj je do okna, sprawdzą się także jako wypełnienie wazonu. To ostatnie to zresztą pomysł na całoroczną ozdobę. Kup delikatne mapki LED na druciku, umieść je w dekoracyjnym słoiku lub wazonie i całość dodatkowo przystrój w świątecznym duchu – ozdoby te możesz później wyciągnąć.