Dziecięce królestwo. Jak urządzić pokój dla najmłodszych?

- Wnętrza

Jest takie miejsce, gdzie dorośli nie mają wstępu – w przeciwieństwie do księżniczek, smoków, rycerzy i magii. Mowa o pokoju dziecięcym, czyli małym królestwie, gdzie nasze pociechy nie tylko się bawią, ale i wypoczywają oraz zdobywają kolejne umiejętności. Dziś w Best For Home podpowiemy, jak urządzić to wyjątkowe miejsce – sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Nauka oraz zabawa

Dziecięce królestwo. Jak urządzić pokój dla najmłodszych?
W pokoju dziecięcym musi znaleźć się miejsce zarówno na szaloną zabawę, jak i naukę. Z tego właśnie powodu zadbajmy o podział pomieszczenia na sfery: relaksu oraz wyciszenia, gdzie pociecha skupi się na lekcjach lub czytaniu. W sferze relaksu może dominować łózko, miękkie pufy oraz zabawki, z kolei miejsce skupienia powinno „kręcić” się wokół dopasowanego do potrzeb dziecka biurka oraz fotela.

Kolorowy zawrót głowy

Dziecięce królestwo. Jak urządzić pokój dla najmłodszych?
Różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca? To już przeszłość! Zamiast standardowych kolorów postaw na neutralne – co wcale nie znaczy, że nudne – barwy, a charakter małego mieszkańca podkreśl poprzez odpowiednio dobrane dodatki. Doskonałym przykładem jest tu ponadczasowa… szarość. Niemożliwe? Nie do końca! Wystarczy, że ożywimy jedną ścianę elektryzującą, musztardową żółcią albo kolorem roku 2018, czyli ultra violetem, a zyskamy zupełnie inną przestrzeń. Podobnie w przypadku dodatków. Szarość uwielbia połączenie z bielą oraz pastelami, nie straszne są jej też ciemne akcenty. W rezultacie otrzymamy świetną bazę do przeróżnych aranżacji, którą możemy zmieniać wraz z rozwojem dziecka – w końcu tapeta w dinozaury, choć teraz tak uwielbiana, może szybko stracić na aktualności.

Funkcjonalność? Jak najbardziej!

Dziecięce królestwo. Jak urządzić pokój dla najmłodszych?
Pokój dziecięcy wymaga doskonałej organizacji. Aby więc zyskać jak najwięcej przestrzeni do zabawy, wybierajmy takie rozwiązania, które zamiast zajmować miejsce – pomogą nam zręcznie ukryć niektóre rzeczy. I tak zamiast standardowego łóżka postawmy na takie z możliwością wsunięcia pod nie specjalnych szafek, świetnym pomysłem w przypadku starszych dzieci będzie także antresola. Nie zapominajmy również o możliwościach, jakie stwarzają ściany. Tutaj nieocenione będą dekoracyjne wieszaki dostosowane właśnie do gustów najmłodszych, które z jednej strony urozmaicą przestrzeń, a z drugiej – pomogą zapanować nad bałaganem.

To może być wielka pufa, ściana pokryta kredową farbą lub wieszak w kształcie zamku Disneya. Pamiętajmy, aby przy urządzaniu pokoju dla dzieci zwracać uwagę nie tylko na funkcjonalność niektórych rozwiązań, ale i preferencje najmłodszych mieszkańców. Ważne, aby Twój maluch czuł, że to jego królestwo – w którym może planować podbój świata. W Best For Home z chęcią mu w tym pomożemy!