Aranżacja małej łazienki

- Wnętrza

Niewielkie przestrzenie oznaczają wielkie wyzwania. Nie inaczej jest w przypadku łazienek, w których często musimy znaleźć kompromis pomiędzy komfortem użytkowania, a oryginalnym designem. Jak wydobyć z tego pomieszczenia maksimum potencjału i przemienić ją we własne, domowe spa – nawet gdy wydaje się to pozornie niemożliwe? Podpowiadamy!

Siła tkwi w dodatkach

Aranżacja Małej Łazienki
Wieszaki łazienkowe często kojarzą nam się ze złem koniecznym – bo choć pomagają wprowadzić porządek, to często przy tym zaburzają wystrój pomieszczenia. W BestForHome postanowiliśmy odczarować ten dodatek i nadać mu zupełnie nowego charakteru. Efekt naszej pracy? Dekoracyjne wieszaki łazienkowe, łączące niebanalne wzornictwo z wytrzymałością oraz poręcznymi haczykami na ręczniki czy ubrania. Modele dostępne są w kilku opcjach rozmiarowych, dzięki czemu z powodzeniem zawiesimy je i w niewielkiej wnęce, nad zagospodarowaniem której cały czas się zastanawiamy, i na ścianie tuż nad wanną. Prosto, a jak efektownie!

Optyczne powiększenie łazienki

Odpowiednie rozmieszczenie luster czy gra kolorami często potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Doskonałym potwierdzeniem tej tezy są właśnie małe łazienki, które dzięki zastosowaniu takich optycznych sztuczek, wydają się przestronniejsze i lepiej zorganizowane. Jasne barwy na ścianach, podwieszane wyposażenie, dające efekt wolnej podłogi, lekki błysk płytek ceramicznych – oto nasi sprzymierzeńcy w walce o optyczne powiększenie wnętrza!

A może odpływ liniowy?

Aranżacja Małej Łazienki
Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej to nie lada wyzwanie. Za duża, zbyt wąska, zajmująca sporo miejsca lub wręcz przeciwnie – z brodzikiem tak niewielkim, że codzienna toaleta staje się niezłym utrapieniem. Sytuacja bez wyjścia? Nie do końca! Doskonałym rozwiązaniem w przypadku niewielkich łazienek jest zamiana standardowego modelu na odpływ liniowy, który od reszty pomieszczenia odgrodzony jest jedynie szklaną, harmonizującą się z wystrojem kabiną. Wygodę jaką gwarantuje takie rozwiązanie docenią zwłaszcza rodzicie małych pociech oraz osoby starsze – w przypadku odpływu liniowego zanika bowiem problem wyższego brodzika.

Gra światłem

Nie bez przyczyny mówi się, że odpowiednie oświetlenie to już połowa sukcesu. W niewielkich łazienkach wybierajmy punktowe, dające ciepłe światło lampy, dzięki którym pomieszczenie wyda się przestronniejsze. Pamiętajmy jednak przy tym, że niezwykle ważną rolę odgrywa tutaj równowaga. Zbyt jasne oświetlenie może dekoncentrować i uwypuklać mankamenty pomieszczenia, z kolei za ciemne – nadać wrażenia ciężkości.

Organizacja na 5+

Aranżacja Małej Łazienki
Małe przestrzenie lubią porządek. Nie oznacza to jednak, że z niewielkiej łazienki można korzystać tylko według ściśle określonego planu, zawsze odkładając wszystkie rzeczy na miejsce. Jak się bowiem okazuje, wystarczy postawić zaledwie na kilka trików, aby zachowanie porządku przestało być naszym utrapieniem. Jak takie zamierzenia wprowadzić w życie? To proste! Zamiast odkrytych półek wybierzmy lekkie, zabudowane szafki, które z powodzeniem ukryją np. kosmetyki do pielęgnacji. Naszym sprzymierzeńcem są także dekoracyjne wieszaki, stanowiące kropkę nad i w wystroju pomieszczenia.